Net-Billing
13 kwietnia 2022
Program Moje Ciepło
24 maja 2022

Dofinansowanie do pomp ciepła w Polsce – Moje Ciepło

Pompy ciepła niemieckim standardem od 2024r

Dofinansowania do pomp ciepła w Polsce

Program „Moje Ciepło” to program skierowany do domów jednorodzinnych polegający na pokryciu części kosztów instalacji pompy ciepła.

Dopłaty te dotyczą jedynie właścicieli posiadłości o podwyższonym standardzie energetycznym i wynoszą od 7-21tys zł w zależności od wysokości inwestycji, warto wspomnieć, że dofinansowanie to jest większe dla osób posiadających kartę dużej rodziny.

Wnioski do programu można składać od 29 kwietnia tego roku. Czas na złożenie wniosku jest do 31.12.2026r. Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w naszym następnym artykule.

Pompy ciepła niemieckim standardem od 2024r

Zakaz  budowy nowych instalacji opartych o paliwa kopalne w Niemczech wprowadzony był od 2025r, aktualnie natomiast ze względu na sytuację geopolityczną kraj ten przyspiesza wprowadzenie zakazu korzystania z nieodnawialnych źródeł grzewczych i zacznie on obowiązywać już od 2024r.

W związku z zaistniałą sytuacją Niemcy przygotowują szereg dofinansowań do Pomp Ciepła, które mają stać się nowym filarem sektoru OZE i rozwiązać problem uzależnienia gospodarki od wschodnich surowców już w najbliższym czasie. 

BRAKUJE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIE?

NAPISZ DO NAS!