Dofinansowanie do pomp ciepła w Polsce – Pompy ciepła niemieckim standardem od 2024r
19 maja 2022

Dofinansowania do Pomp Ciepła

Program Moje Ciepło

Czym jest program Moje Ciepło

Program „Moje Ciepło” to program skierowany do domów jednorodzinnych polegający na pokryciu części kosztów instalacji pompy ciepła. Głównym celem programu jest skłonienie konsumentów do rezygnacji z ogrzewania np. gazem albo węglem i zakup- nowej instalacji opartej o pompę ciepła. Urządzenie to jest bardzo ekologiczne, oszczędne oraz bezawaryjne. Pozwala na wiele lat zapomnieć o kwestii ogrzewania mieszkania.

 

Ile wynosi dofinansowanie

Wysokość dofinansowania to między dla pomp powietrznych wynosi maksymalnie 7tysięcy złotych, dla pomp gruntowych natomiast jest to 21tysięcy złotych. Program ten dofinansowuje odpowiednio 30% wartości inwestycji oraz 45% wartości inwestycji dla osób posiadających kartę dużej rodziny.

Dla przykładu, jeśli dokonujemy zakupu instalacji o wartości 30 tysięcy złotych brutto typu powietrze-woda otrzymujemy 7 tysięcy złotych dofinansowania. Jeśli natomiast posiadamy kartę dużej rodziny i decydujemy się na instalację gruntową o wartości 55tysięcy złotych  otrzymamy 21tysięcy złotych dofinansowania, jeśli nie posiadalibyśmy karty dużej rodziny byłoby to jedynie 16,5tysiąca złotych.

close-up-on-heat-pump-outside-home(2)

Kto może skorzystać z dofinansowania

Z dofinansowania mogą skorzystac wszyscy właściciele budynków, których odbiór został wykonany po 01.01.2021r oraz tych które nadal są w trakcie budowy.

Okres trwania programu

Wnioski do programu można składać od 29 kwietnia tego roku. Czas na złożenie wniosku jest do 31.12.2026r. Wniosek można złożyć klikając w link poniżej https://gwd.nfosigw.gov.pl/

BRAKUJE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIE?

NAPISZ DO NAS!